Filmpje: Spontaan volksfeest in Hofplein-fontein
7 juli 2010
In Rotterdam brak na afloop van de halve finale een spontaan volksfeest los. Honderden Oranje-fans trokken naar het Hofplein om daar de overwinning te vieren.
Meer:
Nieuws
-
Dus als je niet in de Hofpleinfontein ligt heb je geen lol in je leven? Waarom lig jij er dan alleen in als nog 100 anderen dat doen? Dà t is namelijk kuddegedrag. En dat die hekken open stonden wil niet zeggen dat het mocht, en dat de politie niet ingreep evenmin. Er is slechts een afweging gemaakt of het zoden aan de dijk zou zetten. Ik zou je willen uitdagen om over een week of drie nog eens in de Hofpleinfontein te spring en af te wachten wat er gebeurt, het mag toch? Het merendeel doet het omdat anderen het doen en om de politie te provoceren die vanwege het ondertal niet in kà n grijpen. Want over drie weken, als je de enige zou zijn provoceert niemand de politie.
-
haha lekker spontaan. eerst met ze alle afspreken en bij winst feesten. niks spontaans aan dacht ik zo
-
Grappig dat mensen commentaar geven op springen in de fontein, terwijl het toch wel degelijk in orde was dat gebeurde... er is zelfs rekening meegehouden. Gisterenochtend meldden namelijk meerdere kranten dat ondanks de werkzaamheden de vijver toegangelijk zou zijn, door het openlaten van enkele hekken, in het geval dat Nederland de halve finale zou winnen!!!!! Dus idd.. lachende politieagenten is logisch, het was bij voorbaat al goedgekeurd EN te verwachten... In Rotterdam geen voetbalfeest als je niet de vijver in bent geweest!!! Dat hóórt bij Rotterdam. Ik als Brabander in deze stad vindt dat fantastisch en ben trots om hier te wonen!
-
gewoon geweldig en dus lekker genieten
-
even een foutje herstellen ik bedoel dat we in de finale staan
-
Ik kon er wel van genieten gisteren. Ik stond ook lekker te springen in die fontein. En dat is inderdaad verboden, maar je doet er ook geen vlieg kwaad mee, zeker niet nu het hele hofplein toch afgesloten is voor verkeer ivm werkzaamheden. De pliesie stond er ook gewoon bij te lachen en holland te roepen. Het was gewoon een superfeest.
En voor P te R, het is inderdaad iets wat je normaal niet doet. Ik doe heel vaak dingen die ik normaal niet doe. Weet u waarom? Omdat ik geen zin heb in zo'n saai voorgekauwd leven waar in ik altijd alles doe zoals ik het normaal doe. U bent daarin een afschrikwekkend voorbeeld met die verzuurde reactie.
Ik vond het gisteren ook echt het toppunt van integratie, autochtonen en allochtonen gingen allemaal helemaal los. Fantastisch toch?
-
ik vind het altijd heel mooi dat we in de halve finale staan en dat wij rotterdamers wel kunnen laten zien dat je een feestje kan bouwen zonder ruzie als het nederlands elftal wint
groetjes van een trotse voetbalsuporter
-
Heerlijk dat het ook weer kan voor de tweede keer zonder te vechten , we kunnen het wel in Nederland,
Geniet er maar lekker van jongen en dat er in gepiest wordt , dat wordt er ook in een zwembad .
-
muhaha kuddedieren, prima, maar wij hebben tenminste lol in het leven!
-
Ik lees nieuws op internet, ik spring niet in de Hofpleinfontein omdat anderen dat ook doen. Dus niks pot verwijt de ketel. En ja ik ben blij dat we in de finale staan maar heb nog steeds de controle over mijn blijdschap en doe geen dingen die ik anders ook niet zou doen. Als we verliezen is het zeker geoorloofd om vanuit het verdriet dingen te slopen, net zoals het nu geoorloofd is om in de fontein te springen (beide zijn verboden namelijk).