Kamervragen over hoge benzeenwaarde
05-02-2012 | 18:29Het CDA heeft Kamervragen gesteld over de hoge benzeenwaarde in het Botlekgebied. Zaterdagmiddag werd daar een hoge waarde benzeen gemeten. Het CDA wil van het kabinet weten of er bedrijven zijn die melding hebben gemaakt van een benzeenlek.
DCMR Milieudienst Rijnmond laat weten dat de benzeenpiek mogelijk komt door een file bij de Botlektunnel. Het is ook mogelijk dat de hoge benzeenwaarden zijn veroorzaakt door een schip dat haar ruimen ventileerde.
De wind kwam zaterdag uit het zuidoosten. Daardoor is het uitgesloten dat de benzeen afkomstig is van Odfjell. Dit bedrijf kwam de afgelopen maanden meerdere malen in het nieuws vanwege lekkages van gevaarlijke stoffen.

Reacties
Bekijk onze spelregels voor het inzenden van een reactie >En natuuuuuuuurlijk weer geen gevaar voor de volksgezondheid! Amehoela!!! Er zit een heel naar luchtje aan de Odfjell, waarom is het nu zo moeilijk om het bedrijf aan te pakken ervoor te zorgen dat we weer veilig over straat kunnen / ventileren kunnen. Is deze aanpak (en daarbij deze ontkenning) om de burgers niet ongerust te maken?!? Yeah right!!!
Er staat nergens dat er geen gevaar was voor de gezondheid. Dan zouden ze zich wel erg belachelijk maken ook want de waarde die gemeten werd was 15x de waarde die de lucht mag bevatten om nog enigzins acceptabel te zijn. Dus een file als oorzaak lijkt me ook niet echt logisch, en de windrichting doet inderdaad vermoeden dat het niet Odjfell was, ik denk eerder dat een tanker zijn ruimen heeft ontlucht tijdens het voorbijvaren op de Nieuwe Waterweg of de Oude Maas of zo.
Nee slomme Henkie, er staat inderdaad níet dat het niet gevaarlijk is voor de volksgezondheid. Máár het is wel de opmerking die op het journaal vanavond gegeven werd op tv Rijnmond - tijdens het filmen werd er een meting gedaan en de piepjes bleven gaan uit het apparaat en de opname moest gestaakt worden.
Waar het dan ook vandaan is gekomen; deze hoge piek - feit is dat het niet deugd bij Odfjell en, naar mijn idee, mag dat best wel eens wat strenger en beter aangepakt worden!
Áls deze piek door een file zou zijn ontstaan, dan zou het élke dag van 3 tot half 7 zo moeten zijn. Lariekoek! En het luchten van een schip; mijns inziens ook onzin! Er luchten dagelijks schepen in de haven!
Terecht dat er kamervragen gesteld gaan worden; dit kán niet goed zijn voor onze kindertjes die buiten spelen, voor elke volwassen mens onderweg naar / van zijn werk of boodschappen doende. We zitten hier middenin de fabrieken; daar mag (lees; MOET) voorzichtig mee omgesprongen worden!
Laat je niet gek maken. Zelfs wanneer je je tank van je auto staat te vullen zit je al boven de maximale waarden. Je weet niet eens waar je het over hebt.... En al die politieke figuren en persmuskieten ook niet.
Wordt wakker Nederland..
Als ik iets niet snap; waarom reageer je niet gewoon met je EIGEN naar; laatjenietgekmaken? Iets te verbergen?!?
Enfin; volgens mij zijn al die giftige dampen al aardig naar je hoofd gestegen om te veronderstellen dat het niet gevaarlijk zou zijn! Denk toch eens na!!
Ik ban maar wat blij dat er nu eíndelijk eens door die 'hoge piefen' óók nagedacht gaat worden! Neem er een voorbeeld aan!!
Zwaar overdreven om hier kamervragen over te stellen. Alsof de volksgezondheid in gevaar zou zijn. Benzeen is niet ongevaarlijk, maar van zo'n piek gaat niemand dood. Men zou zich beter druk kunnen maken over de hoge concentraties fijn stof in de lucht. Dat is namelijk wel een gevaar voor de volksgezondheid.
@ Patrick, Benzeen is een zogenaamd "stapelgif" zelfs kleine hoeveelheden kunnen je lichaam binnentreden door o.a. je ademhaling, zit het eenmaal in je lichaam breekt het niet meer af en "stapelt" zich op net zolang dat je lichaam "vol" zit, en dan heb je een heel groot probleem, dus ook kleine hoeveelheden zijn schadelijk voor de gezondheid.
Onzin. Benzeen wordt gewoon door ons lichaam afgebroken. Alleen bij langdure blootstelling aan grote hoeveelheden is er een verhoogd risico op leukemie.
het tast het been merg aan de rivm zeg dat het geen kwaat kan
Ik geniet zomers altijd van de natuur in Brielle/Oostvoorne , sta hier op camping maar ga nou toch vraagtekens krijgen of dit nog wel zo gezond is; het buitenleven.Al die kindertjes lopen risico als het zo door gaat.Van een file is t niet!,elke dag staan er files maar dan wordt dit niet gemeten zelf zomers niet als alle wegen rond A20 vaststaan, en een schip? die laten al jaren illegaal hun ruimen luchten op de nieuwe waterweg of hartelkanaal (hier moet ook streng tegen opgetreden worden} maar dan nog gaan de piepers niet af, dus moet het wel bij een bedrijf vandaan komen.
Overheid doe er wat aan alle burgers lopen risico, het spul is zeer kankerverwekkend!
Benzeen lekt in de botlek en dit gebeurd niet sinds gisteren. Zou je toch denken dat er toeters en bellen af zouden gaan maar natuurlijk is dit niet het geval. We gaan er pas wat aan doen als de media begint te koeren en dan nog gebeurt er verbazengwekkend weinig. Ach na chemiepack werd al duidelijk dat geld boven de gezondheid van de mens gaat dus vanwaar zou ik de gedachte hebben dat dit wel serieus genomen zou worden?
Triest!
Odfjell, gefeliciteerd met de nieuwe pit!!!!!!!!! Zo hoort het inderdaad, Nu de anderen nog vervangen die niet op het filmpje waren te zien!!!!!!! Verder is benzeen een sluipmoordenaar, het wordt NIET afgebroken, je kunt hooguit de eerste 2 dagen uitplassen, maar niet alles en dan is het in je lichaam aan het stapelen, soms jaren lang niet aantoonbaar. Dan inneens kanker (kan 30 jaar duren) dat snel en agresief verloopt. Voor mij is degene die weten hoeveel er is ontsnapt, het hebben laten gebeuren, of voor persoonlijk gewin hun mond dicht hebben gehouden, verantwoordelijk voor ieder greintje leed dat veroorzaakt is en nog gaat komen. Er zijn mensen die wel degelijk weten hoe schadelijk het is op deze lijst, stop bagataliseren. Odfjell heeft profi bureaus ingeschakeld om dit te downsizen, als je dat nodig hebt, weet je dat het mis is.
Je hebt gelijk Sandra, benzeen is een stapelgif en behoort tot de reeks aromaten, m.a.w er zijn meer stoffen, die belastend zijn. Ook al ligt de max. waarde iets hoger. De laatste 50 jaar is de max. waarde van deze producten sterk vermindert Op de wachtpalen in het Hartelkanaal liggen vaak tankers, zou er één stiekem hebben liggen ontgassen? Ik ga er nog steeds vanuit dat DCMR de zaak in het Botlek gebied goed controleert, maar er zijn meer kleine boefjes op deze wereld, toch.
het zou mooi zijn dit bedrijf een boete op te leggen in de vorm van een tol vrije blankenburgtunnel, leren ze tevens dat als men mensen in gevaar brengt, dit grote gevolgen heeft. De bevolking van voorne-putten zou dat een passende straf vinden. Nl het creeeren van een vluchtroute