Eigenaresse Strijense schapendoder heeft spijt

De eigenaresse van de Duitse herder die in Strijen elf schapen doodde, vindt het vreselijk wat er is gebeurd.

'Ik heb het hem ook nog niet vergeven', zegt de zichtbaar aangeslagen hondenbezitter.

Het baasje van de tweejarige herdershond wil binnenkort langs bij de boer, die praktisch zijn hele kudde verloor. Op de vraag waarom ze nu pas, drie weken na het incident aan de Kooilandsedijk, contact zoekt met de schapenhouder, antwoordt de Strijense dat ze niet wist wie het was en dat de politie haar het adres niet wilde geven.

De hondenbezitter is zelf een gepassioneerd dierenliefhebber. 'Ik reanimeer nog een vlieg uit de soep, dus dit gaat me echt aan het hart.' Ze zegt als ze zou hebben geweten dat haar hond tot zoiets in staat zou zijn, ze hem nooit los zou hebben laten lopen. De Duitse herder draagt inmiddels een muilkorf en wordt aangelijnd als hij buiten is.

Audio: Eigenaresse Strijense schapendoder heeft spijt

Reacties

Bekijk onze spelregels voor het inzenden van een reactie >

Nu houd ze hem aan de lijn,als ze dat eerder had bedacht hadden die schapen nog een mooi leven gehad.

Mijns inziens is deze hond nooit meer te vertrouwen,
dus de hond gewoon af maken is de beste oplossing.

Ze wist niet wie het was????
Hoeveel schapenhoeders die tot 3 keer toe een lading halfdode schapen op zijn erf vind wonen in de buurt van waar zij woont? Of heeft die hond elke keer de intercity van 20:34 genomen om ver van huis een de bloemetjes buiten te zetten?
Ik zei het de vorige keer al; als je een hond hebt die tot DRIE keer toe ontsnapt en ELKE keer is er de volgende ochtend een bloedbad aangericht in een naburig weiland... hoe lang duurt het voordat je 1 plus 1 kan optellen?

"Eigenaresse Strijense schapendoder heeft spijt"

Hoe kun je spijt van iets hebben wat je zelf niet gedaan hebt?

die mevrouw heeft niks gedaan? Volgens mij liep haar hond los en valt die hond onder haar verantwoordelijkheid,dus wat niets gedaan,ja niet aangelijnd zoals het hoort, sodemieter je hond maar lekker naar buiten en die laat zichzelf wel uit,neem dan geen hond als je te lui bent om hem aangelijnd uit te laten,voor het zelfde geld had ie een groep kinderen aangevallen op een speel pleintje en dan?

Dus jij hebt ook spijt als je poes een vogel uit de lucht plukt?
Die hond volgde zijn instinct en dat is geen kinderen aanvallen, pffff
Wat een ramptoerist ben jij zeg!

Mijn poes valt geen vogels aan hihihi (heb een kater en die zit binnen,waar hij hoort)
mijn reactie ging er om dat het wel had kunnen gebeuren en instinct dat zal best, een wel opgevoede hond loopt aan de lijn zoals de regering en gemeentes het willen.

Heb je niet verder gelezen?
Waar ze spijt van heeft staat er letterlijk:
"Ze zegt als ze zou hebben geweten dat haar hond tot zoiets in staat zou zijn, ze hem nooit los zou hebben laten lopen."

Maar ze heeft het niet geweten, hoe kun je spijt van iets hebben wat je niet wist?
Ik hoor ook nergens in het interview dat ze spijt heeft, wel dat ze het erg vindt dus dat heeft een of anders prutser op de redactie weer eens zelf verzonnen.

GW; welk punt wil jij maken?
er zijn veel te veel mensen die dieren zien als mensen i.p.v. beesten met een instinkt om te doden!
als een hond gedood heeft moet je hem afmaken.

Wat snap je nog steeds niet?
Die hond doet niets bijzonders en is waarschijnlijk totaal niet gevaarlijk voor kinderen.
Beest volgt gewoon zijn instinct, dringt dat niet tot je door of zo?
Een poes eet vogels en muizen, een beer lust wel een zalmpje of forel, een spin maakt een spinnenweb enz enz, allemaal instinct!
Moeten we jou ook afmaken omdat jij je instinct volgt?

Ehm... wat he
eft het ermee te maken dat de hond GEEN kinderen heeft gebeten???
Als mijn hond iemands tuin omver graaft, dan ga ik tegen de eigenaar van de tuin niet zeggen "ja... pfff.. wat zeur je nou? een hond graaft graag... pech voor je tuin... als 'ie nou je kind had doodgebeten, dan had ik wellicht 'sorry' gezegd, maar nu... nee hoor... eigen schuld... moet je maar betontegels in je tuin pletten".
Jouw logica klopt niet echt; als eigenaar van een hond ben je verantwoordelijk, en als je het (herhaaldelijk) verminken van schapen als "niets bijzonders" kwalificeert, dan geloof ik dat je het niet helemaal begrepen hebt.

Sinds wanneer heeft een hond een instinct om te doden?
Een hond is een huisdier die thuis te eten krijgt of hoort te krijgen.
Die buiten aangelijnd hoort te zijn.

Mensen waren vroeger ook jagers dus als er een moord gepleegd wordt of als iemand schapen of paarden of koeien dood dan is dat ook normaal?

Volgens mij spoor jij niet.
Heb je nog niet geroepen of ie blond haar had met krulletjes?

Spijt is wat de geit schijt, sorry, maar het moet een ontzettend dom mens zijn als je dit tot drie keer toe laat gebeuren.

ik kan me niet voorstellen dat ze al niet meteen de 1ste keer iets heeft gemerkt, als een hond 1 schaap doodbijt zit zijn vacht al vol met bloed dus dat ze niks heeft gemerkt geloof ik geen moer van

er is maar een doel afmaken die hond jammer maar zo dood hij geen schapen meer gr john

Het is diep triest wat er gebeurd is en het is niet meer terug te draaien. Maar deze mevrouw betuigt tenminste nog spijt en zegt sorry. Als er iets is wat 99,9% van de Nederlanders nooit meer doet dan is dat 'sorry' zeggen - daar voelen ze zich te goed voor.
Ook al is men fout, sorry zeggen is blijkbaar niet meer van deze tijd en van deze cultuur. Dus op dat punt 1-1 voor deze mevrouw.

Ik geloof niet dat in deze maatschappij de Nederlander sorry moet zeggen, eerder de buitenlander of de licht of donker gekleurde want die veroorzaken de meeste overlast.

Gemekker over buitenlanders maakt geen deel uit van deze discussie, maar u heeft het via een U-bocht het toch er in kunnen proppen! Mijn complimenten!

Wat heeft dit(reactie van U) nu met een hond te maken!!!!

discriminatie dat leeft onder de Nederlanders. Waarom altijd over zwarten. men vergeet dat 70 % water in iedereen zijn body stroomt. 5 liter bloed. je gaat een dag dood je wordt gecremeerd of 6 voet begraven reken maar dat heeft iedereen gemeen je wordt geen steen.
weg met al die discriminatie. blank of zwart je bent mens.

toch is het een vreemd verhaal.
hopelijk heeft ze de discipline om hem elke keer de muilkorf aan te doen, en dat hij niet zomaar ontsnapt want dan zal hij het zeker weer doen.

Toch klop er iets niet, eerst zeg ze dat de hond ontsnapt is,
en dan later dat ze hem los liet lopen ! En dat 3x toch knap.

Ja, en dus 3x ontsnapt! DRIE KEER!
En elke keer lagen er (half)dode schapen in de wei de volgende ochtend.
Hoe groot was die plank voor haar kop?

ik ben een enorme hondenliefhebber en heb zelf een hond , ik snap dat deze mevrouw haar hond niet kwijt wil maar het is denk ik toch het beste om hem in te laten slapen want als hij al zo agressief is word het met een muilkorf om er niet beter op !

Nou Paul, Ik ben het helemaal met je eens, hoe spijtig het ook is.
Die is wel de beste oplossing.

Nou Paul, Ik ben het helemaal met je eens, hoe spijtig het ook is.
Dit is wel de beste oplossing.

Nou Paul, Ik ben het helemaal met je eens, hoe spijtig het ook is.
Dit is wel de beste oplossing.

Nou Paul, Ik ben het helemaal met je eens, hoe spijtig het ook is.
Dit is wel de beste oplossing.

Nou Paul, Ik ben het helemaal met je eens, hoe spijtig het ook is.
Dit is wel de beste oplossing.

Nou Paul, Ik ben het helemaal met je eens, hoe spijtig het ook is.
Dit is wel de beste oplossing.

Deze Mevr. moet ook aangepakt worden. Er is daar toch ook wel een APV, waarin staat dat een hond aangelijnd moet zijn. De hond afmaken is één optie, maar de tweede is , dat deze Mevr. aansprakelijk gesteld moet worden, en dan de Boer, die nu zijn inkomsten kwijt is, schadeloos stellen. Waarschijnlijk zal ze dit uit eigen zak moeten doen, omdat de verzekering het niet dekt dat je je hond los laat lopen.

Gaat het wel goed met deze mevrouw? Ze reanimeert vliegen uit de soep, dat is pas spijtig...

Nou ik sluit mij aan bij de sommige domme reacties weer op de site
Ik zou eens een goed gesprek aan gaan met de hond en vragen of HIJ spijt heeft en dan een taakstraf uitdelen 120 uur bij de boer op zijn erf in de vorm van bewaken en op de schapen passen

Die vrouw houdt zich van de domme of ze is oliedom!!!

gewoon simpel dood moet die hond spuitje klaar probleem opgelost

Zelfs Joran vd Sloot krijgt geen spuitje omdat 'ie iemand vermoord heeft - waarom dit beest dan wel?

Zoek het verschil, Eric. MENS - DIER.

Als je iemand vermoordt of verkracht sta je wat mij betreft op het nivo van een beest. Ik zeg geen dier, dat zou niet eerlijk zijn tegenover dieren.

Zoals velen van jullie niet, ken ik de bazin van deze hond wel. Vliegen uit de soep reamineren is een metafoor om te laten zien hoeveel zij van dieren houdt.
Nu komen de reactie van hoe dom is ze. Ook ik heb de hond gezien en geen enkele keer is duidelijk geworden dat hij de schapen heeft doodgebeten. Er is geen enkele druppel bloed gevonden op het dier. Ook zag je voor de rest niets aan hem.
Zoals altijd in Nederland kan iedereen altijd heel goed met de vinger wijzen naar een ander en gelijk met een woordje klaarstaan.
De bazin van de hond is vanaf het moment dat zij heeft gehoord dat haar hond mogelijk de dader is van slag geweest. Spijt heeft zij dan ook zeker. en nee ze heeft het niet zelf gedaan maar voelt zich wel verantwoordelijk voor wat haar hond heeft gedaan. Dat zij niet eerder langs is geweest bij de eigenaar van de schapen komt omdat de politie dit had afgeraden.

Ik sluit me voor 100% aan bij Sabrina!
Ook ik ken de bazin, en ik kan iedereen verzekeren dat ze nachten niet geslapen heeft door dit voorval. Dat dit gebeurd is is vresselijk, en zal daar, met deze hond en bazin, niet nog eens gebeuren..

Op bijna elk boeren erf loop in nederland een hond los rond; vertel me niet dat hier nooit wat gebeurd! In dit geval is de hond nooit met bloed thuis gekomen aan de vacht/kop.. dus vermoeden dat er iets gebeurd is kan je dan niet zo snel! anders was er al lang actie ondernomen, of had de bazin zich gemeld bij de plaatselijke politie oid!

Oordelen vanaf de zijlijn is altijd makkelijk.. dus ook in dit geval staat half nederland klaar om te (ver)oordelen!
Reacties over dat er maar 1 oplossing is en dat is afmaken van de hond! vresselijk! Gaan we dan in nederland elke kat afmaken die een vogel pakt? of een muis? dan hebben we binnen een no-time geen 3 miljoen katten meer in nederland.. maar een fractie daarvan! of iedereen die een vlieg doodslaat, gelijk ook maar levenslang geven? lekker makkelijk.. Daarbij krijgt een moordenaar in nederland nieteens de doodstraf, een dier dus wel? Hypocriet-er kan het niet!

Tuurlijk is er geen passende oplossing voor de boer/eigenaar van de schapen, die is zijn schapen kwijt, maar om dat lot direct te bezegelen met nog een dood dier; een hond!? lijkt me niet nodig; aangezien deze hond dit niet meer zal/kan doen door de genomen maatregelen, laat staan dat de bazin de hond ooit nog uit het oog zal verliezen. De eigenaar van de schapen zal er alles aan doen om tot een passende oplossing te komen met de boer, dat kan ik iedereen verzekeren!

Ik hoop dat iedereen die hierboven een (ver)oordeel(ing) geschreven heeft de volgende keer 2x nadenkt voordat hij zijn kat naar buiten laat, of een vlieg doodslaat, lekker gaat vissen, etc.etc, want in jullie beeld op de maatschapij, zijn jullie dus engeltjes! "think twice.."

De eigenaar van de schapen zal er alles aan doen om tot een passende oplossing te komen met de boer, dat kan ik iedereen verzekeren!

Moet zijn:

De eigenaar van de "HOND" zal er alles aan doen om tot een passende oplossing te komen met de boer, dat kan ik iedereen verzekeren!

Vreem verhaal van die vrouw.Dat ze pas na 3 weken weet wat die hond gedaan heeft,ditgaat toch bij mij niet in als je met je hond loopt los of niet. Je toch moet zien dat op een gegeven moment het beest uitzicht is. En dat hij zo iets gedaan heeft met al die arme schapen. Of heeft ze hem alleen laten lopen en is thuis gebleven. Trieste verhaal. Maak dat maar aan de kat wijs.

Dat de hond 11 schapen heeft gedood en zonder een spoortje van bloed thuis is gekomen kan 2 dingen betekenen: 1. de hond heeft een geweer gebruikt 2. de hond is door de wasserette geweest. Of misschien wel allebei

Wat een speculaties hier.. ervan uitgaan dat de eigenaresse dom is, een hond die met schapen dolt moet dood, bazin moet gestraft worden door 'daden' die een hond heeft gepleegd, als een hond schapen bijt bijt hij ook kinderen..

Behoorlijk wat informatie wat jullie uit zo'n klein stukje tekst kunnen halen. Staat dat er met geheimtaal onder?!

Dit is een vervelende situatie voor beide partijen:
de eigenaar van de schapen is zijn schapen kwijt, erg vervelend en een dure grap. Ook voor de schapen is het zeer spijtig.

De eigenaresse van de herder heeft het in deze situatie ook niet makkelijk! Op vele boerderijen lopen honden los, en in het geval van alle honden ( en levende wezens) hoe lief ze ook kunnen zijn, in sommige situaties zijn ze gewoon niet voorspelbaar. Was het een jachtinstinct? De baldadigheid van een jonge hond? Niemand die het weet.. niemand die dat dit had kunnen voorspellen en ook niemand die over deze situatie oordeelt kijkt hiernaar.

Dus kom op met jullie commentaar en vooroordelen terwijl je niks van de situatie af weet. Hoe kijk jij er inderdaad tegenaan als je kat trots met een vogel of een muis aankomt? Tsja die vogel of muis heeft geen geld gekost en heeft geen eigenaar die er misschien waarde aan hecht.
That's nature, what's the difference?!

Gebeurt is gebeurt, shit happens. En de mogelijkheid dat het nog eens gebeurt ( in die omgeving door deze hond) is vrijwel uitgesloten door het oordeel van mensen van hogerop. Klaar.

Dit heeft niets speculaties te maken. Die hond is 3 keer ontsnapt geweest of hij is 4 weken lang ontsnapt geweest, dat weet ik niet precies. In die tijd zijn er 3x schapen dood gebeten. Nou als er DAN nog geen lampje bij de hondeneigenaresse is gaan branden dan weet ik het ook niet meer. Dit zijn gewoon de feiten!!!! Als de politie de dader niet gevonden had, had mevrouwtje mooi haar mondje dicht gehouden

Mijn katten komen niet buiten, hooguit komen ze vol trots met een sok aan die ze uit de strijkmand hebben gevangen :-D

Het was niet bekend dat er schapen in de buurt waren gedood dus had zij dit ook niet kunnen linken aan haar hond. Hoewel iedereen nu zijn scheur kan opentrekken is er toen niets gezegd. Dat zij haar mond zou hebben gehouden maak jij weer uit uit een klein stukje tekst waarin volgens mij echt geheimtaal staat die wij niet kunnen lezen. Als je het fragment ook beluister hoor je het verdriet in haar stem.
gelukkig is de rest van de wereld wel perfect..

Niet bekend??????????? Lees dan de nieuwsberichten maar eens die boven deze reacties staan. Het is toen gewoon in het journaal geweest. Bovendien gaat in een dorp het nieuws als een lopend vuurtje hoor, neem dat maar van mij aan. De eigenaresse heeft gewoon haar kop in het zand gestoken!!!!!!!!

en jawel, opnieuw een aantal psychopaten die een dier(beest) gelijk stellen met een mens(zelfde rangorde?).
het is vrij simpel; als een hond de techniek van DODEN beoefend heeft is er iets uit het oerinstinct wakker gemaak en zal betreffend beest dit blijven beoefenen/verfijnen!
het PROEVEN van bloed heeft hier niets mee te maken!!!
let op een jong roofdier in het wild hoe spelendewijs het DODEN wordt aangeleerd en NOOIT MEER wordt afgeleerd!
deze hond zal iedere gelegenheid aangrijpen om de aangeleerde techniek te verbeteren!
onverantwoord om het beest(hoe lief ook) te laten leven!
jammer maar het is nu weer het oorspronkelijke ROOFDIER!