Sirene niet overal gehoord
06-02-2012 | 13:44De sirene is maandagmiddag niet overal te horen geweest in onze regio. Het alarm wordt maandelijks op de eerste dag van de maand getest om klokslag 12:00.
Bewoners in onder meer Vlaardingen, Schiedam, Hoogvliet, Rhoon, Barendrecht, de wijk Stadspolders in Dordrecht, op Rotterdam-Zuid, in Ommoord en in het Lloydkwartier in Rotterdam meldden dat ze het alarm niet hebben gehoord.
Naar aanleiding van de meldingen deed de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een test. Daaruit bleek dat de sirenes in de Breedstraat (Schiedam) en aan de Ranonkelstraat en in Bloemhof (Rotterdam) niet werkten. Deze mankementen worden zo snel mogelijk verholpen.
"We zijn blij met de meldingen van de mensen via Rijnmond, maar ze worden verzocht om het voortaan vooral bij de gemeente te doen. Dan wordt het ook echt geregistreerd", aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

Reacties
Bekijk onze spelregels voor het inzenden van een reactie >Ik heb hem hier, in huis, in Barendrecht wel gehoord. Hij was wel zachter dan anders. Zal aan het weer liggen ofzo:-)
Het is zo Inwoner (Barendrecht), hier bij de Akkers, Spijkenisse, heb ik ook gehoord maar, niet hard genoeg en ook niet zo lang als normaal gebeurd.
Hier was hij gewoon te horen hoor.
In het centrum van Rhoon-dorp is niets gehoord. Woon tussen 2 luchtalarmpunten in, dus zou theoretisch minimaal één gehoord moeten hebben, maar dit is niet het geval geweest. De gemeentelijke tweetaccount van Albrandswaard (@ALBRANDSWAARDzh) heeft inmiddels melding gemaakt dat dit in de gehele gemeente het geval is geweest.
Ik heb niks gehoord in het centrum van Vlaardingen
Hier in de Waalhaven heb ik het alarm ook niet gehoord!
alarm niet gehoord in groenoord van schiedam
In Carnisse deed hij het wel in ieder geval.
Hier in ommoord de sirene wil gehoord
Hier in vlaardingen-west was hij wel te horen. Zachter dan normaal maar dat zal de windrichting zijn geweest.
Duh, je hoort er normaal meerdere in de buurt, nu dus waarschijnlijk maar één.
hier in IJsselmonde Tuinenhoven ook slecht te horen
Hier in hartje centrum (omgeving Lijnbaan) hoor ik er altijd zeker een stuk of vijf, vandaag dus doodse stilte.
Vastgevroren misschien ?
Ach, we zijn in elk geval wèl alert met z'n allen ;-)
treinen reiden niet meer, alarmen doen het niet meer...Nederland anno 2012 bij een paar graden vorst....
Wtf, ik werk in het Lloydkwartier, aan de Lloydstraat, en ik heb 'm wel gehoord dus hebben die andere mensen hier dan stront in de oren of is mijn gehoor zo goed? :-s
Ik ben doof dus Ik hoor de sirene toch nooit.
Ik ben doof dus Ik hoor de sirene toch nooit.
Misschien zat er ijsen sneeuw vastgevroren in de sirene?!
Zijn er al kamervragen gesteld?
Waarvoor luisteren naar sirenes. Er wordt toch altijd gezegd. Er is geen gevaar voor de bevolking. Dus vul maar in en kleur de plaatjes.
Hahaha leuk joh sensatie nieuws van Rijnmond zij horen het BUITEN WAARSCHUWING ALARM niet dus werken ze niet.
Nieuwtje ze doen het wel na onderzoek
hhahahahahahaa
Niks gehoord vandaag op Rhoon
Deze alarmen zijn sowiso knudde veelste zacht die oude moeten terug DIE hoorde je tenminste overal dit zijn nutteloze dingen..
Hier prima en erg hard te horen, mijn baby was in ieder geval gelijk wakker!