KvK: nog meer ondernemers dupe

Niet alleen zelfstandigen (zzp'ers), maar ook andere ondernemers dreigen de dupe te worden van de belastingverhogingen van de gemeente Rotterdam. Dat zegt de Rotterdamse Kamer van Koophandel.

Voorzitter Jos van der Vegt noemt het onaanvaardbaar dat sommige ondernemers in 2012 de tarieven voor het reinigingsrecht met soms drie, vier of vijf keer verhoogd zien worden. Vooral ondernemers in de voedingssector zouden de dupe zijn.

Van der Vegt heeft inmiddels van de Rotterdamse wethouder Van Huffelen een uitnodiging gekregen voor een gesprek. Dat zal plaatsvinden voor 19 januari, op die datum bespreekt de gemeenteraad het onderwerp. De raad keurde de verhoging tijdens de begrotingsvergadering in november wel goed.

Eerder leidde de nieuwe reinigingsbelasting voor zzp'ers tot veel ophef. Die maatregel is in afwachting van de behandeling in de Rotterdamse raad opgeschort.

Audio: Voorzitter Jos van de Vegt

Reacties

Bekijk onze spelregels voor het inzenden van een reactie >

De verregaande bezuinigingen van Rotterdam hebben tot de sluiting van alle Onbenutte Kwaliteiten winkels geleid. M.i.v. 5 uur vanmiddag is de OK BANK verleden tijd.

Enige honderden vrijwilligers die via de OK aan het werk zijn, zouden wel eens hun vrijwilligerswerk kunnen gaan kwijtraken. Is deze wethouder aan het bezuinigen, of aan het vernielen?

Citaat betekenis 'Bezuinigen':
• [inerg] [economie] besparen, minder uitgeven.
Gevonden op http://nl.wiktionary.org/wiki/bezuinigen

Ook zelfstandigen moeten bezuinigen. Zij zitten immers (veelal) ook in economische recessie.

Waar de gemeente nu mee bezig is, is te kijken hoe ze meer geld over de rug van een ander kunnen innen, zodat zij minder hoeven te bezuinigen.

De macht die zij hebben, maakt anderen kapot, om hun 'eigen toko' te kunnen redden en de 'ambtelijke hobby's' te kunnen blijven uitvoeren.

Rotterdam heeft geld nodig?

Waarom niet een stukje van het Havenbedrijf verkopen? Daar is Rotterdam voor 70 % eigenaar van (de Staat heeft de overige 30 %) weet je (en daar verdient 'de top' ongeveer TWEE KEER de Balkenende norm --- dus daar kan flink bezuinigd / extra winst gemaakt worden).

Het gaat economisch minder. Veel winkels hebben een lagere omzet, en dan ook nog eens meer belasting betalen.

Winkels en bedrijven, DAT zijn de economische motoren. Niet de gemeente / het Rijk.

Maak geen reet uit. Als het met Van Huffelen maar goed gaat. En de burger Ach zal haar een worst wezen.

Nou John, als je haar foto,s bekijkt op google dan kan ik niet zeggen dat het zo goed maar haar gaat.

Als je als ondernemer (aantoonbaar) een contract hebt met een particuliere afvalinzamelaar, dan kun je worden vrijgesteld van gemeentelijke belastingen inzake het reinigingsrecht. Wellicht de moeite waard om eens een offerte op te vragen bij een van de vele afvalinzamelaars in de regio.

Hans, dat is een leuke tip die al eerder voorbij kwam. Maar waarom zouden zzp'ers geld uitgeven aan afvalverzamelaars omdat de gemeente plots een rare belasting uit haar mouw schudt. Ik ben ook zzp'er met bedrijf op thuisadres ingeschreven. Maar het zit hem in het laatste woord, ingeschreven. Ik werk zelden thuis maar bij mijn klanten. Dus die extra heffing is onzin. Mogelijk heb ik 1 koffiefilter extra in de week. Hoe zit dat met al die huisvrouwen die niet werken.

Als er daadwerkelijk iets tegenover deze belastingmaatregel zou staan, maar dat is het niet. Nog steeds word je na betaling geacht je lege Bic-pen in de klikko bij je tuintje te gooien die eens per week opgehaald word. Er komen geen aparte bakken, en als je wat extra afval hebt, mag je toch nog steeds niet als zzp'er dit bij de Roteb afvalstraat dumpen; daar moet je ONDANKS de extra aangekondigde heffing apart voor betalen. Alternatief is je uitschrijven bij de KvK, maar dan mag je niet meer ondernemen.
Dus eigenlijk is die afvalstoffenheffings plan dat ze willen doordrukken hetzelfde als een belasting op de kentekenplaten van je auto. (je betaald al wegenbelasting voor die auto, maar nu moet je voor de kentekenplaten extra betalen. Doe je dat niet, moeten die platen van je auto, maar zonder die platen mag de auto niet op de weg staan of rijden, dus moet je je auto maar verkopen.)

In Rotterdam West schijnt het "normaal" te zijn dat men het afval niet op plekken brengt of achterlaat wat de ondernemer geld kost maar kiest voor plekken die niet in het zicht vallen zoals een donkere doorgang of in en bij gewone huisvuil containers bedoeld voor gewoon huishoudens afval. Daarmee verloedert die buurt en het trekt ongedierte aan. Plus dat bewoners niet normaal het huisvuil kwijt kunnen.

eerst het geld met bakken de deur uit smijten en nu weten ze van gekkengeit niet meer waar ze het moeten halen,
misschien ook eens een goed idee om de wachtgelden af te schaffen en al die zogenaamde studiereizen.
Ik ben toch wel benieuwd naar de eerst volgende verhoging, en ik weet nu al dat het geen loonsverhoging wordt/is.

oja hebben jullie al gelezen dat ze stickers op vuilcontainer gaan plakken die de mensen verwijzen naar de eerst volgende container als de container vol is waar je bij staat. mmmmmm

Wat is een gekkengeit? Is dat een andere verwoording voor de kip van de voedselbank?

Ik ben ook een zzp'er met een bedrijf aan huis en ik regel al mijn zaken via internet. Ik produceer 0 komma 0 afval want mijn daadwerkelijke aktiviteiten doe ik buitenshuis. Waarom ik dan toch 128 eurie mot betalen voor iets wat ik niet produceer vind ik niet alleen krom maar ook onrechtvaardig. Ook dat de gemeente zomaar uit het niets iets oplegt bevalt me niet. Dit zou betekenen dat de gemeente zomaar willekeurig vorderingen kan opleggen zonder dat je als zzp'er (of als burger) er wat aan kan doen. Het is voor iedereen crisis maar volgens mij motte we dan juist elkaar dan helpen ipv elkaar de nek om te draaien. Ik wacht eerst maar eens de gesprekken met de Kvk en de gemeente af voordat ik betaal want die 128 eurie is voor mij een hoop geld!