Havenbedrijf bouwt leidingviaduct bij Hoogvliet

Het Havenbedrijf Rotterdam bouwt langs de A15 bij Hoogvliet een speciaal leidingviaduct zodat er ruimte blijft om het leidingennetwerk te kunnen uitbreiden bij de verdere ontwikkeling van de haven. Het viaduct gaat in totaal meer dan € 10 miljoen kosten.

Het havengebied heeft voor 450 hectare aan leidingstroken. Ze herbergen 1500 kilometer aan pijpleidingen, 2500 kilometer hoogspanningskabel en nog eens 800 kilometer nutsleidingen. In en naast de bestaande leidingstrook langs de A15 bij Hoogvliet is geen ruimte voor een ondergrondse uitbreiding van de leidingstrook. Daarom komt er bovengronds een leidingviaduct om de leidingen te kunnen aanleggen.

De aanleg van het viaduct vlakbij de A15 is een hele operatie. De weg is één van de drukste wegen van Nederland en de werkzaamheden mogen geen extra vertragingen opleveren. In de directe omgeving van het viaduct liggen bovendien veel kabels en leidingen die moeten blijven functioneren. Door middel van meer dan 600 proefsleuven zullen daarom al die kabels in kaart gebracht worden.

Eind van het jaar wordt het viaduct opgeleverd zodat het begin volgend jaar in gebruik kan worden genomen.

Audio: Havenbedrijf bouwt leidingviaduct bij Hoogvliet

Reacties

Bekijk onze spelregels voor het inzenden van een reactie >

en waar gaan onze belastingcenten heen????
juist... daar dus heen

Onze belastingcenten kan beter hier in eigen land besteed worden dan aan aan steun voor Griekenland.

Hè? Wat? Gaan we over de aanleg van leidingen nou óók al lopen klagen over belastingcenten??? Voor dit soort dingen zijn er nou juist onder ander belastingen!!!
Uw reactie is hetzelfde als dat u klaagt dat er in ziekenhuizen zoveel zieke mensen komen te liggen...

Citaat uit dit bericht:
“In de directe omgeving van het viaduct liggen bovendien veel kabels en leidingen die moeten blijven functioneren. Door middel van meer dan 600 proefsleuven zullen daarom al die kabels in kaart gebracht worden”
Citaat uit een bericht van 24-1:
“Dertig procent van de stroomstoringen hier worden veroorzaakt door kapotgetrokken kabels bij werkzaamheden. De netbeheerders zijn daarom dinsdag een voorlichtingscampagne begonnen, om grondwerkers te wijzen op hun verantwoordelijkheid. Landkaarten waar de kabels lopen zijn vrij toegankelijk, maar worden niet altijd afdoende gebruikt”
Citaat uit een bericht van 23-1:
“Als het aan Stedin ligt, moeten aannemers meer worden gestimuleerd om te werken met de zogeheten klic-kaart. Dat is een kaart waarop staat waar elektriciteitskabels en gasleidingen liggen”

Er worden nu dus 600 proefsleuven gegraven om al die kabels in kaart te brengen, terwijl deze kaarten er al zijn.
Begrijpt u het nog?