nieuws
Dordtenaar naar WK pijproken in Poznan
ROTTERDAM - Dordtenaar Hans Sonderman bereidt zich in alle rust voor op het Wereldkampioenschap Pijproken in het Poolse Poznan. Als Nederlands kampioen en houder van het Nederlands record gaat hij in oktober proberen de wereldtitel binnen te slepen.
“Je moet rustig zuigen, want het is niet zoals vroeger bij moeders aan de borst. Je moet de rust bewaren,” legt Sonderman uit. Afgelopen weekend werd hij Nederlands Kampioen, door zijn pijp 2 uur, 41 minuten en 58 seconden brandende te houden.
Spanning
Of hij deze tijd op het WK in Polen ook weet te halen is de vraag. “Dan komt er heel veel spanning bij kijken. Bij het WK in Barcelona liep ik al na een half uurtje naar buiten. Een afgang.”
Het gaat de pijproker uit Dordrecht niet om het genieten van een pijp, maar om de spanning zo zuinig mogelijk met het tabak om te gaan. “Mijn vlammetje is zo groot als een speldenknop. De vlam moet langzaam naar beneden in de pijp afdalen, dan gaat het goed.”