nieuws
Johan Frisohaven krijgt nieuwe kade voor binnenvaart

ROTTERDAM - De Prins Johan Frisohaven in Rotterdam krijgt er een kade bij. De kade van 135 meter komt langs de Bunschotenweg. Opdrachtgevers zijn United Waalhaven Terminals (UWT) en het Havenbedrijf Rotterdam.
De kade wordt geschikt voor binnenvaartschepen en zeeschepen met een diepgang van 7 meter. Er worden straks vooral lege containers overgeslagen, maar het wordt ook mogelijk om er volle containers worden verwerkt.
Alleen nog over water
De aanbesteding voor de bouw van de kade start in oktober 2013. In 2015 moeten de eerste schepen er aanmeren.
UWT maakte woensdag verder bekend dat het een belang van 50 procent neemt in het nabijgelegen United Container Freight Station (UCFS) van de ECB Groep.
Beide partijen willen containers van en naar het UCFS in de toekomst alleen nog per binnenvaartschepen te vervoeren. Dat bespaart kosten, maar ook CO2-uitstoot en vrachtverkeer op de A15.