nieuws

Dronken kapitein laat schip vastlopen op Duitse Rijn

Ireen_loopt_vast
Ireen_loopt_vast
ROTTERDAM - Een dronken kapitein van het 110 meter lange tankschip Ireen heeft op de Rijn bij Lorch in het zuidwesten van Duitsland voor overlast gezorgd.
Zijn schip geladen met 2000 ton methanol liep in de nacht van zondag op maandag aan de grond na een stuurfout. De tanker was onderweg van het Duitse Koblenz naar Birsfelden in de buurt van het Zwitserse Basel.
Niemand raakte gewond en de licht ontvlambare lading bleef in het schip. Na onderzoek bleek de kapitein een alcoholpromillage van 2,5 te hebben. De man krijgt een boete van 700 euro.
Bergers hebben een deel van de lading overgepompt in een lichter, waarna het eind 2010 opgeleverde tankschip maandagmiddag rond drie uur loskwam en z'n weg kon vervolgen. De Ireen vaart voor bevrachter Jaegers Combitank uit Rotterdam.
Foto via SWR Landesschau