nieuws

Bank dreigt voor Nieuwendaal

ROTTERDAM - Adrie Bogers lijkt geen plek te hebben voor Steef Nieuwendaal in zijn beoogde basisformatie. De nieuwe trainer van Sparta zal waarschijnlijk kiezen voor Jaime Bruinier en Jeremy de Nooijer als controlerende middenvelder en Stef Peeters 'op tien'.
Zowel de trainer als Nieuwendaal zelf wil nog niet op de zaken vooruitlopen. Bogers: 'Het is nog koffiedik kijken. Wie weet klopt de opstelling die je zojuist schetst.' Nieuwendaal is ervaren en merkt dat de trainer mogelijk voor een ander middenveld kiest. 'Je voelt het wel, maar we hebben nog wel even tot de eerste competitiewedstrijd. Ik ga er van uit dat ik speel. Denk ook dat ik hoor te spelen. Maar uiteindelijk is het aan de trainer.'
'Opvallend'
Roald van Hout gaat wél in op het aanstaande passeren van de man die de afgelopen twee seizoenen regelmatig de aanvoerdersband van Sparta droeg. 'Het is opvallend', zegt de rechtsbuiten. 'Vorig seizoen was Steef aanvoerder en speelde hij alles. Hij is ook een belangrijke speler in ons team. Iemand die je nodig hebt, zeker in de Jupiler League. De trainer wil graag met een voetballend middenveld spelen, maar je moet ook iemand hebben die de bal afpakt en de rest opjut. Daar is Steef de perfecte man voor.'
Overigens weet Van Hout dat hij zelf ook buiten de boot dreigt te vallen. 'Het lijkt er op dat Iliass Bel Hassani een streepje voor heeft als rechtsbuiten. Maar ik doe er alles aan om het de trainer zo moeilijk mogelijk te maken.'
Geen paniek
Na de kansloze 4-0 tegen Lokeren en het 2-0 verlies van afgelopen zaterdag tegen Cambuur maakt Bogers zich absoluut nog geen zorgen. Net als zijn spelers. Nieuwendaal: 'Tijdens mijn eerste twee jaar bij Sparta waren we de kampioen van de voorbereiding. Toen de competitie startte, was het direct crisis. Dus eigenlijk zeggen de resultaten in de voorbereiding mij niks.'
Van Hout is wel blij met de rust die Bogers uitstraalt, ook na een heel slechte wedstrijd tegen Lokeren. 'Vorig jaar hadden we een trainer die een beetje anders reageerde. Of deze houding van de trainer beter past bij onze groep? Ik denk dat het beter is voor elke groep', aldus Van Hout.