nieuws
Daniëlle Heijkoop plaatst zich voor EK-kür op muziek
ROTTERDAM - Amazone Daniëlle Heijkoop heeft zich tijdens het EK Dressuur in Denemarken geplaatst voor de afsluitende kür op muziek van komende zondag. De Rotterdamse deed dit vrijdag tijdens de individuele Grand Prix.
Heijkoop eindigde met haar paard Kingsley Siro tijdens de Grand Prix op de twaalfde plaats. Een plek bij de eerste vijftien was voldoende voor deelname aan de kür op muziek. Daarbij moest Heijkoop wel één van haar drie landgenoten (Adelinde Cornelissen, Hans-Peter Minderhoud en Edward Gal) achter zich houden. Met een score van 73,274% blijft Heijkoop Minderhoud voor. Hij werd dertiende met 73,244%. Adelinde Cornelissen eindigde als derde (81,548%), Edward Gal werd de nummer vier (79,479%).
De Grand Prix werd gewonnen door de Britse Charlotte Dujardin met haar Nederlandse paard Valegro. Haar score was 85,699%.
Het Nederlandse kwartet pakte eerder deze week al het EK-zilver tijdens de landenwedstrijd dressuur.