nieuws

Geen gevaarlijke stoffen ontsnapt bij brand AVR

ROTTERDAM - Bij de brand in de voormalige AVR in Rotterdam-Zuid zijn geen hoge concentraties gevaarlijke stoffen vrijgekomen. Dat blijkt uit metingen, bevestigde de politie dinsdagochtend.
Volgens de brandweer zat nog een beetje asbest in het dak van het gebouw. Daarom zochten experts dinsdag in de hele buurt gezocht naar asbestresten. Omwonenden hoeven zich volgens de veiligheidsregio geen zorgen te maken: in de wijk werd niets aangetroffen.
De brand zorgde maandag in de omgeving van het gebouw nog voor flinke overlast. Zo moest onder meer de Maastunnel enige tijd dicht. Pas rond half negen 's avonds konden automobilisten de tunnel weer gebruiken.
Politie en brandweer beginnen dinsdag aan een onderzoek naar de oorzaak van de brand. ''Er waren wel werkzaamheden. Mogelijk hebben die er iets mee te maken, maar dat moet worden uitgezocht,'' vertelt een politiewoordvoerder.