nieuws

Rotterdam op zoek naar plek Ark van Noach

ROTTERDAM - De replica van de Ark van Noach komt misschien toch naar Rotterdam. Wethouder Antoinette Laan (Cultuur) gaat samen met de eigenaar op zoek naar een andere ligplaats, omdat de Schiehaven in Rotterdam-Delfshaven ongeschikt bleek.
Het houten gevaarte van 120 meter lang ligt nu nog in Dordrecht en trok afgelopen jaar honderdduizend bezoekers. Omwonenden van de Schiehaven vinden de Ark te groot en noemen evangelisatie in de openbare ruimte ongepast.

'Publiekstrekker die de stad niks kost'
Op aandringen van ChristenUnie/SGP worden alternatieve locaties onderzocht, zoals verschillende stadshavens of Rotterdam-IJsselmonde. "Een publiekstrekker die zichzelf aanbiedt en die de stad niks kost, die moeten we gewoon verwelkomen", vindt Setkin Sies van CU/SGP.
VVD-wethouder Antoinette Laan sluit zich daarbij aan. "We willen best wel kijken of dat voor Rotterdam een toegevoegde waarde heeft. Gezien het grote succes van de Passion vorig jaar denken wij best dat het in Rotterdam een aanvulling zou kunnen zijn."