nieuws

Van Huffelen bezoekt kinderboerderij De Kooi

ROTTERDAM - Wethouder Van Huffelen heeft donderdag een bezoek gebracht aan kinderboerderij De Kooi aan de Maeterlinckweg in Rotterdam. Daar zijn onlangs achttien zonnepanelen in gebruik genomen.
De Kooi bestaat sinds 1970 en draaide de afgelopen decennia op stroom van het lichtnet. Door de zonnepanelen is een forse besparing mogelijk.
De kinderboerderij heeft sommige zonnepanelen gewonnen. De overige panelen zijn gegeven door het Huurdersplatform Lombardijen.
In De Kooi bevinden zich grote en kleine dieren. Naast koeien, geiten en schapen zijn er ook kippen, konijnen, eenden en pauwen te vinden. Er wordt geprobeerd om zoveel mogelijk Oudhollandse rassen te houden. Deze rassen zijn voor grote bedrijven niet rendabel: de koeien geven te weinig melk en de kippen leggen te weinig eieren