nieuws

Jezus Leeft: weg met EU, porno en drugs

ROTTERDAM - De Giessenburgse evangelist Joop van Ooijen doet weer van zich spreken: hij gaat de politiek in. 'Jezus Leeft' heet zijn partij, die hij heeft laten registreren bij de Kiesraad. Van Ooijen wil meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar maart, en ook aan de volgende landelijke verkiezingen.
Van Ooijen heeft al meermalen in de clinch gelegen met de wereldse overheid. Jarenlang had hij in reuzenletters de tekst 'Jezus redt' op het dak van zijn boerderij staan. Na veel gesteggel en een rechtszaak moest hij de letters kleiner maken. Onlangs kreeg hij een boete omdat hij evangelisatieposters had geplakt over aankondigingen van housefeesten.

Liefde ontbreekt bij PVV

Een uitgeschreven verkiezingsprogramma heeft Jezus Leeft nog niet, maar een aantal punten wilde Van Ooijen wel kwijt tegenover Radio Rijnmond. "Stoppen met abortus en euthanasie, dat is gewoon moord. Uit de Europese Unie - de PVV doet 't heel goed maar de liefde ontbreekt bij die mensen. En niet meer roken, geen drugs, internet aan banden leggen, geen porno, geen troep, geen housefeesten, geen rottigheid. Daar krijg je veel voor terug: dankbaarheid, gerechtigheid, eerlijkheid."

Niet met CDA, wel SGP

Bij zijn politieke streven wil Joop van Ooijen wel samenwerken met andere partijen, zolang ze maar in God geloven. "Niet het CDA, dat wilde zelfs een moskee openen", zegt hij. "Wel met de SGP. die geloven ook in God."