nieuws

Minister: laten we clublied Feyenoord zingen

ROTTERDAM - Een voetbalschool die onder meer is opgezet door Feyenoord is op Cuba geopend door minister Frans Timmermans (Buitenlandse Zaken). Honderden Cubaanse kinderen krijgen er les van oud-Feyenoordspelers, zoals Ulrich van Gobbel en Robin Nelisse.
Timmermans is in de communistische eilandstaat voor gesprekken met Cubaanse ministers, schrijvers, economen en vertegenwoordigers van de kerk. Toch vond de PvdA'er nog tijd om een kijkje te nemen bij de voetbalclinics.
Onder massale belangstelling van de media kreeg Timmermans daar een shirt van Feyenoord aangeboden. De minister, fan van Roda JC, wilde het shirt wel aannemen, maar niet aantrekken. Als troost voor de Rotterdammers stelde hij voor 'hand in hand kameraden' te zingen.
De regionale jeugdopleiding Feyenoord Academy verzorgt tot 10 januari een aantal voetballessen op Cuba. Daar is ook RTV Rijnmond bij aanwezig. Een uitgebreid verslag is op maandag 20 januari te zien op TV Rijnmond.