nieuws

Honderdduizendste klimmer bij De Trap

Het gevaarte staat er pas anderhalve week, maar toch is De Trap bij Rotterdam Centraal al beklommen door honderdduizend bezoekers. Zij kijken niet op van de drukte. ''Een trap tegen een gebouw zetten is toch geweldig?''
Bezoeker nummer honderdduizend, Guusje Eijer, en haar echtgenoot kregen woensdag eerst een glas champagne in hun handen gedrukt. Ook kregen ze een luxe arrangement voor het Manhattan Hotel met uitzicht op de trap. Pas daarna beklommen ze de 143 treden tellende megatrap.
Het verbaast Eijer niet dat mensen in de rij staan voor een klimpartij naar het dak van het Groothandelsgebouw. ''Het is een spectaculair gebouw natuurlijk'', vertelt de Utrechtse. ''Een monument in Rotterdam.''
Zo blijken meer mensen erover te denken. ''We zitten op gemiddeld duizend bezoekers per uur'', zegt Ingrid Adriaanse van 'Rotterdam viert de Stad!'. ''In het weekend hebben we rijen tot aan de trambaan'', vertelt ze. ''Dat is een prachtig gezicht.''
Droom
Directeur Johan Moerman van Rotterdam Festivals is overvallen door de enorme populariteit van De Trap. ''Wij hadden wel gedacht dat het een succes zou worden. Maar zo'n succes, daar kan je alleen maar van dromen'', jubelt hij.
Volgens Moerman is De Trap een laagdrempelige attractie. ''Je kan in je pauze even in een half uurtje omhoog en omlaag'', legt hij uit. ''Het hele dak van het Groothandelsgebouw is een ontdekking voor veel mensen.''
Hartinfarct
Het beklimmen van de Wederopbouwtrap valt veel mensen zwaar. Zo kreeg een oudere man donderdag een paar treden voor het dak een hartinfarct. Daarop moest de constructie enige tijd worden ontruimd.
De trap is gebouwd voor de manifestatie 'Rotterdam viert de Stad'. Tijdens het evenement wordt de balans opgemaakt van 75 jaar wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog.