nieuws

'We vieren dat we onszelf mogen zijn'

Carnavalsgroep Passionada loopt zaterdag in de parade van het Zomercarnaval met een bijzondere missie. "We willen goed laten zien dat het niet uitmaakt wat je achtergrond, je cultuur of je seksuele voorkeur is: iedereen is gewoon gelijk", zegt Kimberly Pikeur van de Rotterdamse groep.
Het tv-programma 7 minuten belicht dinsdag de carnavalsgroep, is aanwezig bij het opbouwen van de wagen en spreekt met de 'queen': transgender BeyonG Veldkamp. Zij is er al helemaal klaar voor. "We vieren dat we onszelf mogen zijn."
Met de entourage wil Passionada een taboe doorbreken. De groep laat zien dat het Zomercarnaval een feest is waar ook homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders gewoon aan meedoen.
Maar de boodschap zal er niet dik bovenop liggen, zegt Pikeur. "Ik kan met niet voorstellen dat als ze naar onze groep kijken, de kijkers zullen zeggen dat er een dikke stempel opgedrukt zit. Iedereen is gelijk in onze groep. Wij willen juist laten zien: het kan!"