nieuws

'Zorgen over zwemvaardigheid van kinderen met diploma'

nreddingsbrigade06_07arch.transfer.cropresize.tmp.jpg
nreddingsbrigade06_07arch.transfer.cropresize.tmp.jpg
ROTTERDAM - Strandwachten in de regio Rijnmond maken zich zorgen. De zelfredzaamheid van kinderen met een zwemdiploma holt achteruit.
Zo moesten de reddingsbrigades van Rockanje en Hellevoetsluis de afgelopen warme dagen in actie komen om vooral jonge kinderen bij te staan. De Reddingsbrigade Nederland bevestigt dat beeld.
Bij het strandje in Rotterdam-Nesselande denkt strandwacht Rene Brons dat het veel kinderen met zwemdiploma A aan ervaring ontbreekt. Zwemmen in zee, of in een recreatieplas is heel anders dan zwemmen in een zwembad. Ouders denken te snel dat een kind met een zwemdiploma zonder toezicht het water in kan”.
De strandwacht heeft daarnaast twijfels over de snelheid waarmee tegenwoordig het zwemdiploma wordt behaald. “Een jaar lessen is echt beter om ervaring op te doen”.
Kijk naar een verslag van Patrick van Eijk