nieuws

Schiedamse bieb bijna de beste

Bieb_Schiedam3
Bieb_Schiedam3
De bibliotheek Schiedam is tweede geworden bij de verkiezing Beste Bibliotheek van Nederland. Den Helder won de finale met 28 procent van de stemmen, 2 procent meer dan Schiedam.
In totaal werden ruim 19.000 stemmen uitgebracht, waarvan Schiedam er bijna 5000 kreeg. De verkiezing is een initiatief van het Bibliotheekblad en vindt elk jaar plaats.
Zes bibliotheken waren dit keer genomineerd. Een publieksstemming en het oordeel van een vakjury bepalen samen de uitslag. Op de derde plek eindigde Winschoten.

Groenste bieb

De Bibliotheek Schiedam zit in de Korenbeurs in Schiedam en staat door de grote binnentuin ook wel bekend als de groenste bieb van Nederland.
De jury was vooral blij met de omslag die de organisatie heeft gemaakt naar vraaggericht werken, met de daarbij behorende programmering.
"Er wordt echt samen gewerkt met de stad, zo zijn er vele samenwerkingen in de stad en zetten vele Schiedammers zich in als vrijwilliger", aldus de jury.