nieuws

Rijnmond Nu over veel meer 'vergeten' bombardementen

Wie denkt aan Rotterdam in de Tweede Wereldoorlog, denkt al snel aan het Duitse bombardement van 14 mei 1940, waarbij 850 Rotterdammers om het leven kwamen. Maar niet veel mensen weten er veel meer doden zijn gevallen door bommen van de geallieerden.
Zo'n 1350 mensen kwamen daardoor om het leven, in en in de omgeving van Rotterdam.
Auteur Jacques Baart en historicus Lennart van Oudheusden doen hier al jaren onderzoek naar en werken aan een boek met de titel: Target Rotterdam dat volgend jaar verschijnt.
Ruud de Boer ontvangt in de studio van Rijnmond Nu Lennart van Oudheusden. Over zijn zoektocht en vooral: waarom leven die zwarte bladzijden van de Tweede Wereldoorlog minder in de hoofden?
Heb je een vraag voor onze gast? Bel 010 - 436 44 36 of stuur een mail naar Nu@Rijnmond.nl.
Tijdens en na de uitzending kun je ook twitteren: @JournalistRuud mét #RijnmondNu :

RIJNMOND NU TWITTERKANAAL:

Rijnmond Nu: voor het nieuws uit jouw buurt maar ook uit binnen- en buitenland. Met verslaggevers in de regio en correspondenten uit de hele wereld. Voor het verhaal áchter het nieuws. En met bijzondere gasten in de studio. Ruud de Boer praat je iedere dag bij in Rijnmond Nu tussen 16.00 en 19.00 uur.
Kijk ook op de homepage van Rijnmond Nu.
Vaak kun je de uitzending terugluisteren! Check het door de foto naar links te swipen.