nieuws

Bouterse wint verkiezingen Suriname

verkiezingen.cropresize.tmp.cropresize.tmp.jpg
verkiezingen.cropresize.tmp.cropresize.tmp.jpg
ROTTERDAM - In Suriname zijn de parlementsverkiezingen gewonnen door de Mega Combinatie van Desi Bouterse. Een omstreden man, maar Rotterdamse Surinamers zitten er niet zo mee.
Dat Desi Bouterse de parlementsverkiezingen in Suriname heeft gewonnen, verbaasd Surinamers die in Rotterdam wonen niet zo. 'Het was tijd voor verandering', is een veelgehoorde reactie.
Desi Bouterse is in afwachting van zijn proces, vanwege zijn betrokkenheid bij de decembermoorden. Bouterse is in Nederland bij verstek tot elf jaar cel veroordeeld voor drugssmokkel.
'Nederland respecteert de verkiezingsuitslag in Suriname', zei minister Verhagen van Buitenlandse Zaken, 'maar we kunnen dit alles niet van tafel vegen'.
Desi Bouterse is niet welkom in Nederland als hij president van Suriname wordt of in de regering komt, benadrukte Verhagen. De bewindsman zei daar wel bij dat het nog helemaal niet zeker is dat de voormalige legerleider president wordt of zijn partij in de regering belandt.