nieuws

Senioren Crooswijk vrezen sluiting van 'hun' soos

2010bejaarden1.cropresize.tmp.jpg
2010bejaarden1.cropresize.tmp.jpg
ROTTERDAM - Senioren in Rotterdam-Crooswijk zijn boos omdat hun soos in Rubroek vanaf volgend jaar dicht moet. De deelgemeente heeft besloten de subsidie te stoppen. De vrees is dat de huur dan niet meer betaald kan worden en de soos de deuren moet sluiten.
Crooswijkers kunnen in Rubroek terecht voor een borrel, een potje biljart, linedancing of een spelletje bridge. Overal is de sluiting het onderwerp van gesprek. De senioren zijn een handtekeningenactie gestart om de soos open te houden. De bedoeling is dat die binnenkort worden aangeboden aan het bestuur van de deelgemeente. Al 300 mensen hebben getekend.
Er is een kleine kans dat het dienstencentrum gaat samenwerken met een andere organisatie, zodat ze de huur kunnen delen. De deelgemeente Kralingen-Crooswijk laat in een reactie weten dat de stopzetting van de subsidie onderdeel is van een grote bezuinigingsactie die de hele stad Rotterdam treft.