nieuws
Staatssecretaris steunt bezuinigingen brandweer

ROTTERDAM - Staatssecretaris Bijleveld van Binnenlandse Zaken steunt de bezuinigingen op de brandweer van de veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond.
Dat blijkt uit haar antwoord op Kamervragen van de SP. De brandweer wil vier en half miljoen euro bezuinigen door kazernes te sluiten en uit te rukken met minder mensen op de wagen.
Over de voorstellen is veel ophef ontstaan. Volgens Bijleveld blijft de regel dat er zes brandweermensen op een wagen moeten zitten, maar er zijn uitzonderingen mogelijk. Zij kan zich voorstellen dat Rotterdam de broekriem moet aanhalen, maar is niet bang dat de veiligheid van de burgers erdoor achteruit gaat.
De vakbonden zijn allerminst gerust op de bezuinigingsplannen: ze willen maandag als er in Rotterdam een vergadering wordt gehouden gaan actievoeren. Daarbij zullen kussens worden aangeboden; de actievoerders vinden dat de beleidsmakers goed uitgerust moeten vergaderen over het in hun ogen 'zeer slechte plan'.