nieuws
Vier coffeeshops bij scholen moeten dicht

ROTTERDAM - De burgemeester van Rotterdam heeft er niet fout aan gedaan om in 2008 vier coffeeshops slechts een tijdelijke vergunning te geven. Dat heeft de Raad van State bepaald.
Vier eigenaren van coffeeshops hadden de zaak aangespannen. De burgemeester had in 2008 tijdelijke vergunningen van een jaar gegeven aan vier coffeshops aan de Nieuwe Binnenweg en in de Jasmijnstraat en Wapenstraat.
Dat deed hij omdat de coffeeshops te dicht bij scholen stonden.
Met het strenge vergunningbeleid wil Rotterdam jongeren beschermen tegen de gevolgen van drugsgebruik en criminele organisaties bestrijden. De Raad van State vindt het 'heel redelijk' dat Rotterdam geen coffeeshops toestaat binnen een loopafstand van 250 meter van scholen.
Verder vindt de hoogste bestuursrechter het goed dat de burgemeester geen nieuwe coffeeshops toelaat ter vervanging van gesloten gelegenheden omdat hij daarmee ,"de branche beheersbaar kan maken".