Burgemeester Wouter Kolff (Dordrecht) laat weten zondagmiddag met de politie en veiligheidsregio gesproken te hebben over de eerste ervaringen met de avondklok. "Het was in onze regio heel rustig op straat en er hebben zich geen excessen voorgedaan. Fijn dat het overgrote deel van de mensen zich hieraan houdt!"
Zojuist terugkoppeling van politie en @VRZHZ over de 1e ervaringen met de avondklok. Het was in onze regio heel rustig op straat en er hebben zich geen excessen voorgedaan. In totaal zijn 75 bekeuringen uitgeschreven. Fijn dat het overgrote deel van de mensen zich hieraan houdt!
In delen van Nederland verliep de nacht onrustig. In Urk stak een groep jongeren een coronateststraat in brand en in Stein moest de ME eraan te pas komen om de rust terug te laten keren, nadat een groep jongeren de confrontatie met de politie had opgezocht. In heel Nederland werden 25 mensen aangehouden.
Naar huis of een boete
In Rotterdam hadden zich enkele tegenstanders van de avondklok verzameld bij de Markthal. Nadat de wijzers van de klok de 9 passeerden, kregen ze een keuze: naar huis of een boete. Tientallen mensen hebben een boete ontvangen.
"De tijd van waarschuwen is voorbij. Mensen weten dat ze niet op straat mogen zijn. Daar is geen discussie over mogelijk", liet een woordvoerder van de politie weten. Iedereen die zonder reden na 21:00 uur op straat was, werd op de bon geslingerd. Dat gebeurde ook incidenteel op andere plekken in Rotterdam.
Over het algemeen waren de Rotterdamse straten leeg na 21:00 uur.
Tussen 0000 en 0500 uur weinig verkeer op de #S114 #parklane #Rotterdam #West het ‘noorderlicht van de #kassen #Westland steelt de show #avondklok #timelapse #fullscreen @RTV_Rijnmond