nieuws

Schoot de politie terecht bij strandrellen?

HVHonderzoekstrandrellen.jpg
HVHonderzoekstrandrellen.jpg
ROTTERDAM - De onderzoeken naar de strandrellen in Hoek van Holland zijn afgerond. Dinsdag presenteert de Rijksrecherche de conclusies over het optreden van de politie tijdens het dancefeest Sunset Grooves.
Woensdag worden de resultaten bekend gemaakt van het onderzoek van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement. Dat onderzoek is gedaan in opdracht van de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb.
Het strandfeest Sunset Grooves liep in augustus ernstig uit de hand. Politieagenten voelden zich zo in het nauw gedreven, dat ze zich genoodzaakt zagen om te schieten. Daarbij kwam de 19-jarige Robby van der Leeden door een politiekogel om het leven.
Vijf agenten gelden als verdachten, maar waarvan zij worden verdacht heeft het Openbaar Ministerie (OM) tot nu toe stilgehouden. Inmiddels zijn ook 45 relschoppers gearresteerd.