nieuws

Boskalis en Smit Internationale willen fuseren

ROTTERDAM - Baggeraar Boskalis en sleep- en bergingsbedrijf Smit Internationale hebben aangegeven te willen fuseren. Ze tekenen hierover binnenkort een overeenkomst.
De fusie tussen de bedrijven is opvallend omdat eerdere pogingen van Boskalis om Smit in te lijven mislukten. De toenaderingspogingen van de Papendrechtse baggeraar stuitten op verzet van Smit-topman Ben Vree, die niets zag in een opsplitsing of overname van zijn bedrijf.
Boskalis probeerde vorig jaar al tevergeefs de terminaldivisie van Smit over te nemen. De bedrijven werden het uiteindelijk niet eens over de manier waarop Smit zou moeten worden 'opgeknipt'. Later deed Boskalis een bod van 1,1 miljard euro uit op Smit als geheel.
Financieel deskundigen zeggen dat Boskalis concessies heeft gedaan om het in Rotterdam gevestigde Smit in handen te krijgen. Zo komt topman Ben Vree van Smit in de Raad van Bestuur en blijft het beleid van Smit ongewijzigd. De afronding van de fusie wordt verwacht in de eerste helft van 2010.