nieuws

‘Politiekorps Rotterdam-Rijnmond behoort tot slechtste korpsen'

ROTTERDAM - Het politiekorps Rotterdam-Rijnmond functioneerde in 2008 slechter dan in 2007. Dat zei onderzoeker Frank Rozenberg van adviesbureau OBMC Consulting vrijdagochtend op Radio Rijnmond.
Rozenberg baseert zich op de gegevens uit het Jaarverslag Nederlandse Politie van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Hij vergeleek de prestaties van de korpsen en lieerde deze aan het budget dat de korpsen tot hun beschikking hadden.
Omdat het korps Rotterdam-Rijnmond in 2008 relatief veel budget had, maar met dat geld relatief weinig presteerde, eindigt het korps in vergelijking met de andere 24 regionale korpsen bijna onderaan in het rapport; op een 22e plaats.
Volgens politiebond ACP is het rapport waardevol omdat het een andere kijk op de huidige politiecijfers zou geven. De Raad van Hoofdcommissarissen beoordeelde het rapport als 'suggestief' en vindt dat er appels met peren worden vergelijken. Burgemeester aboutaleb wilde vrijdag nog niet reageren op het rapport.