nieuws
Rattenvangers verleggen koers naar Hoeksche Waard

ROTTERDAM - De bestrijding van de muskusrat in onze regio is verschoven naar de Hoeksche Waard. De rattenvangers waren op het eiland IJsselmonde eerder al succesvol, en nu moet het beestje in de Hoeksche Waard er aan geloven.
De muskusrat is hier nog steeds in ruime mate aanwezig. De ratten planten zich razendsnel voort, maar het lukt de vangers om de overlast te beteugelen. Bestrijding van de muskusrat is belangrijk omdat de muskusratten de dijken ondermijnen.
Eén van de rattenvangers is Ferry Korl. Hij waadt urenlang door de sloten van de polder om de ratten uit de klemmen te halen. Of de muskusrat ooit uit het plaatsje Piershil verdwijnt valt te betwijfelen. Het werk van de rattenvanger zal daarom nog wel even doorgaan.
Kijk naar een verslag van de rattenvanger in Piershil