nieuws
Gemeenteraad akkoord met woontorens aan Bergse Plas

ROTTERDAM - Op de plek waar nu nog restaurant Plaswijck gevestigd, komen in de toekomst drie zestien meter hoge woontorens. De gemeenteraad van Rotterdam is donderdagavond akoord gegaan met de plannen ondanks klachten van omwonenden.
Eerder leek het er nog op dat de omwonenden hun zin zouden krijgen en dat de torens maximaal elf meter hoog zouden worden. Dat zou beter passen in de groene, dorpse omgeving.
Het plan van de gemeente schrijft voor dat nieuwbouw één bouwlaag onder de boomtoppen moet blijven. Volgens de boomhoogte van wethouder Karakus mag de nieuwbouw dan 17 meter hoog worden. Maar als de bewoners gelijk hebben mag er maximaal tot 12 meter hoog worden gebouwd. De buurtbewoners zetten eerder zelfs een hoogwerker in om de bomen bij het onlangs gesloten restaurant op te meten.
Maar verantwoordelijk wethouder Karakus kreeg een meerderheid in de raad achter zich voor de oorspronkelijke plannen, door steun van onder meer oppositiepartij Leefbaar Rotterdam.