nieuws
Rotterdamse klokken binnenkort weer op tijd
ROTTERDAM - Het is een ergernis van veel Rotterdammers. De kubusklokken die her en der door de stad verspreid zijn lopen vrijwel nooit op tijd. De komende jaren worden daarom de meeste klokken vervangen en sommigen verdwijnen zelfs helemaal.
De gemeenteraad was het ook al opgevallen dat de klokken alles behalve de goede tijd aangaven. Ze vroeg wethouder Bolsius daarom er iets aan te doen.
De klokken zijn eigendom van het bedrijf CityTec en dus niet van de gemeente zelf. De wethouder heeft daarom met het bedrijf afgesproken de stilstaande klokken te repareren en de uurwerken die niet meer gerepareerd kunnen worden, te verwijderen.
Het ontwerp van de klokken moet komen van ontwerpbureau NPK uit Leiden. Zodra het ontwerp definitief en goedgekeurd is, kan worden gestart met de productie.