nieuws
BVV Barendrecht tegen invoering Topklasse

ROTTERDAM - BVV Barendrecht is tegen de invoering van de Topklasse in het amateurvoetbal. De ploeg, die afgelopen seizoen derde werd in de Hoofdklasse, ziet weinig voordelen aan de invoering van de landelijke amateurcompetitie waarbij een doorstroom naar het betaalde voetbal mogelijk wordt.
Volgens voorzitter Martin Sijtenrijch zal Barendrecht niet van het recht gebruik maken om eventueel naar de Jupiler League te promoveren en is de Topklasse ook niet zaligmakend. 'Als je diep in mijn hart kijkt spelen we liever tegen een regioclub dan dat we straks tegen clubs uit Groningen of Zuid-Limburg spelen.'
Ook trainer Jack van den Berg reageerde niet enthousiast op de nieuwe Topklasse die volgend jaar wordt ingevoerd en waarbij de clubs die bij de eerste vier in de hoofdklasse eindigen zich plaatsen.'Natuurlijk gaan we er vol voor, maar persoonlijk speel ik liever tegen een club als Heerjansdam dan bijvoorbeeld Harkemase boys. Als je dan terugkeert na een uitwedstrijd is het 22:00 en is je kantine dicht', aldus de coach van Barendrecht.