nieuws
Gaslekkage Q8 Europoort

ROTTERDAM - Bij Q8 aan de Moezelweg in het Europoortgebied is zaterdagmiddag een onbekende hoeveelheid gas ontsnapt uit een olieleiding. De lekkage ontstond in het destillatie-gedeelte van een fabriek voor ruwe olie op zeven meter hoogte.
De brandweer sloeg alarm en rukte met enkele eenheden uit. Ter plaatse aangekomen bleek de lekkage mee te vallen. De brandweer slaagde er samen met de bedrijfsbrandweer van Q8 snel in om met waterkanonnen het gas neer te slaan.
Er is geen explosiegevaar geweest en er zijn geen slachtoffers gevallen.
Nadat de olieleiding door de brandweer met stoom was schoongespoten kon om half vijf het sein veilig worden gegeven.
Bij de milieudienst DCMR kwamen geen klachten binnen over de gasontsnapping bij Q8. Wel werd het gas door een medewerker van de milieudienst waargenomen in Zwartewaal.