nieuws

Excelsior speelt nacompetitie

mei2003 29-05-excelsior.rm
ROTTERDAM - De supporters van Excelsior bedankten donderdag niet hun favoriete ploeg, maar FC Zwolle. Die club hield De Graafschap onder zich (2-0), waardoor de nederlaag bij AZ (4-1) voor de Rotterdammers geen directie degradatie tot gevolg had.
De ploeg van trainer Adri Koster mag de nacompetitie in, knokken voor lijfsbehoud.
Excelsior had in Alkmaar geen schijn van kans. El Khattabi (2), Swerts (eigen doel) en Nelisse maakten de Alkmaarse treffers, Nygaard scoorde tegen. ,,We hadden het graag zelf gedaan'', zei Koster. ,,Maar vandaag waren we kansloos. Gelukkig hield Zwolle stand.''
Excelsior (17e) bleef De Graafschap (18e) op doelsaldo voor. Zo mag de nieuwkomer in de eredivisie in de verlenging proberen de plaats in de hoogste klasse te behouden. ,,Ik ben heel blij dat we de nacompetitie spelen'', stelde Koster. Voor zijn formatie was dat donderdag niets minder dan de hoofdprijs.
Luister rechts naar Excelsior-spelers Ferry de Haan en Gill Swerts.