nieuws
Verlies voor Econosto, winst voor HES Beheer

ROTTERDAM - Het bedrijf Econosto uit Capelle aan den IJssel heeft vorig jaar 30,5 miljoen euro verlies
geleden. Het jaar daarvoor was er nog sprake van 8,6 miljoen euro winst. Het Rotterdamse concern HES Beheer heeft vorig jaar 1,9 miljoen euro winst geboekt. Dat is drie keer zoveel als het jaar daarvoor.
Het verlies van de technische dienstverlener Econosto is vooral het gevolg van een dure reorganisatie. Econosto maakte ok bekend dat het Franse dochterbedrijf Malbranque dichtgaat, omdat niemand dit slecht lopende bedrijf wil overnemen.
Het goede resultaat van HES Beheer, dat vooral belangen heeft in havenbedrijven, is te danken aan kostenbesparingen en beperkte investeringen.
Woensdag werd ook bekend dat de Rotterdamse diervoederproducent Provimi het Poolse bedrijf Rolimpex helemaal overnemen. Provimi heeft dat bedrijf al gedeeltelijk in handen, maar wil nu alle aandelen kopen.