nieuws

Storing ADSL-net van KPN verholpen

ROTTERDAM - De storing op het ADSL-netwerk van telecombedrijf KPN is woensdag tegen het middaguur verholpen. Het ADSL-net, een systeem voor snel internet, werd in de vroege ochtend getroffen door een omvangrijke storing.
Vanaf 04.30 uur lag het net in de regio's Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Breda plat, aldus een woordvoerster van KPN. In eerste instantie dacht het bedrijf dat de ADSL-gebruikers in heel Nederland waren getroffen door de storing.
ADSL raakte in de vier regio's onbruikbaar door problemen met de software. KPN heeft 300.000 klanten, zowel bedrijven als particulieren, die gebruikmaken van ADSL. Met ADSL kunnen afnemers internetten zonder telefoontikken.
Ook kabelmaatschappij UPC kampte woensdagochtend met problemen. Een kapotte zekering zorgde ervoor dat circa 3000 huishoudens in Hilversum twee uur lang niet konden internetten. Televisies en telefoons vielen eveneens uit. Om 10.00 uur werkten de diensten die UPC in Hilversum aanbiedt weer.