112
VIDEO UPDATE: Explosie en uitslaande brand in Rotterdam-Zuid
Op de Schammenkamp in Rotterdamse wijk Zuidwijk is maandagavond een grote explosie geweest bij een appartementencomplex. Daardoor is er een grote uitslaande brand ontstaan. Volgens de politie is er tot zo ver bekend één persoon gewond geraakt. Onder het complex zitten bedrijven.
In grote delen van de stad was de ontploffing goed te horen. Een deel van het complex is door de explosie volledig verwoest en de straat ligt vol met brokstukken. In de straat en in de wijde omgeving zijn honderden ruiten van huizen gesprongen.
De explosie heeft plaatsgevonden in een garagebox op de begane grond van het appartementencomplex. Door de kracht van de explosie is een auto de straat op geblazen. De auto ligt op zijn kant op straat. Bewoners van 44 appartementen konden niet terug naar hun huis. Zij zijn inmiddels opgevangen in hotels.
Bekijk hier de beelden:
Veel schade na explosie.
Bewoners kijken naar de brand na de explosie
Rijnmond liep door de ravage.
'Kinderen in paniek'
Een vrouw die in de portiek aan de overkant woont vertelt aan Rijnmond het volgende: "Eerst dacht ik dat het vuurwerk was, het was gewoon heel hard. Ik schrok ervan maar bedacht me dat dit geen vuurwerk kon zijn. Ik hoorde gelijk iedereen gillen. Toen kwamen we naar buiten en toen zagen we dat het dus heel erg was."
De vrouw is in shock: "Er was heel erg paniek. Je hoorde ook mensen gillen, help! Help! Van mensen die boven de explosie wonen. Op de begane grond zijn het garages, erboven zijn woningen. Er waren nog kinderen. Er waren ook kinderen in paniek. Verschrikkelijk. "
Bij de brand kwam veel rook vrij, die over de wijken Bloemhof, Feijenoord, Afrikaanderwijk en Kralingen waait. Er werd een NL-alert verstuurd waarin wordt opgeroepen om ramen en deuren gesloten te houden en ventilatie uit te zetten.
Dit bericht is bijgewerkt n.a.v. de meest actuele berichtgeving.