Reizigers bijna anderhalf uur vast in gestrande trein
Zo'n 125 reizigers zaten donderdagochtend bijna anderhalf uur vast in een gestrande trein. Het gaat om een intercity die even na 11:00 uur vertrok vanaf Rotterdam Centraal en op weg was naar Breda via de hogesnelheidslijn.
De trein kwam stil te staan tussen de stations Barendrecht en Lage Zwaluwe. Een woordvoerder van ProRail laat aan Rijnmond weten dat reizigers zijn geëvacueerd naar een andere trein die door NS was ingezet.
De ProRail-woordvoerder betreurt de situatie. "Voor reizigers is dit natuurlijk heel vervelend." Hij benadrukt daarbij wel dat de evacuatie binnen de gestelde tijdsnorm, namelijk twee uur, is uitgevoerd.
De trein, een zogeheten Intercity Nieuwe Generatie, strandde vanwege een vooralsnog onbekend defect. NS introduceerde deze trein in april van 2023. Het gebeurde de afgelopen anderhalf jaar vaker dat deze treinen te maken kregen met mankementen. Reizigersorganisatie Rover ontving in 2023 behoorlijk wat klachten over dit toestel, lieten ze destijds weten.