EXPLOSIE
Vlaardingse loodgieter mag terug naar huis omdat er twee weken geen aanslagen waren
De Vlaardingse loodgieter die al maanden slachtoffer is van aanslagen op huizen, bedrijfspanden en auto's, mag vrijdag terug naar huis. Al zijn panden werden de afgelopen tijd door de burgemeester gesloten, omdat het ene na het andere explosief afging. Nu dat twee weken niet is gebeurd, mogen twee huizen weer open.
Sinds mei vorig jaar heeft iemand het voorzien op de Vlaardingse loodgieter. Twee van zijn pick-up trucks werden opgeblazen en er werden explosieven bij zijn bedrijfspanden, huizen en de huizen van familie gelegd, waaronder het huis van zijn moeder.
Niet oneindig dicht
Om de boel te kalmeren, sloot de burgemeester alle panden van de loodgieter. De loodgieter verbleef de afgelopen tijd in hotels in de buurt. Nu er twee weken geen explosieven zijn gelegd bij eigendommen van de loodgieter, mogen twee huizen weer open. De bedrijfspanden van de loodgieter blijven nog wel voor onbepaalde tijd gesloten.
"Het sluiten van een woning is een vergaande beperking die veel invloed heeft op iemands leven en kan niet oneindig worden verlengd", zegt burgemeester Bert Wijbenga. "Daarvoor hebben we met de betrokkenen een aantal afspraken in het kader van veiligheid gemaakt."
20 rechercheurs
Het onderzoek loopt nog, er zitten twintig rechercheurs op de zaak. Voor alle panden waar de afgelopen tijd een aanslag is gedaan of geprobeerd te doen, staat een camera, de politie rijdt extra rond en er is dag en nacht beveiliging.